Přeskočit na obsah
logo Ostrava

Připravujeme

31.12.
2022

Plán akcí na měsíc prosinec, budova D1 DZR

Kliknutím na níže uvedený odkaz se Vám zobrazí veškeré aktivity a akce na měsíc prosinec p...

>> Dočíst se více

31.12.
2022

Plán akcí na měsíc prosinec, budova D2 DS

Kliknutím na níže uvedený odkaz se Vám zobrazí veškeré aktivity a akce na měsíc prosinec p...

>> Dočíst se více

Aktuality

Adventní tančení s mistrem Veletou

Datum publikování: 09.12.2022

V odpoledních hodinách, se dne 8. 12. 2022 uskutečnilo adventní tančení již s nám známým mistrem panem Veletou. Účast byla opravdu vysoká a do velkého sálu se všichni účastníci vešli tak akorát.Mistr se nejprve se všemi přivítal, poté byla na řadě rozcvička rukou a nohou, aby si náhodou někdo nezpůsobil úraz při tanci. Pak už […]

Pokračovat

Adventní swingování

Datum publikování: 09.12.2022

Dne 7. 12. 2022 měli nejen klienti, ale i rodiny klientů možnost se sejít u dalšího adventního programu – adventní swingování. Po úvodním slovu se všichni „swingpáni“ rozehráli a celým sálem se nesly známé i méně známé swingové a jazzové skladby a písně. Někteří z obecenstva si buď zatančili spolu a nebo se našli i […]

Pokračovat

Vánoční focení v DSO – aktualizace!

Datum publikování: 29.11.2022

Milé rodiny a blízcí našich klientů, dne 09. 12. 2022 se u nás v DSO bude konat vánoční focení profesionální fotografkou. ZMĚNA!! – Focení bude probíhat v čase od 14:00 do 18:00 a bude zcela ZDARMA! ___________________________________________________________________________________________________________ Milé rodiny a blízcí našich klientů, ve dnech 09. 12. a 15. 12. 2022 se u nás v […]

Pokračovat

Rozsvícení Vánočního stromu

Datum publikování: 07.12.2022

Dne 07. 12. 2022 jsme se společně v podvečerních hodinách sešli s rodinami a klienty u rozsvícení vánočního stromu. Nutno říct, že účast byla hojná a ačkoliv to tak na první pohled nevypadalo, nenechalo si tuto událost ujít bezmála 50 lidí. Svařák tak tekl proudem a ti kteří chtěli, dostali prskavku a začalo odpočítávání do […]

Pokračovat

O domově Slunečnice

Domov Slunečnice Ostrava, p.o. je zařízení Statutárního města Ostravy a poskytujeme  tyto pobytové a sociální služby:

  • Domovy pro seniory, určený pro osoby důchodového věku se sníženou soběstačností a dlouhodobě nepříznivým zdravotním stavem, které jsou při péči o vlastní osobu závislé na pomoci nebo dohledu jiné osoby.
  • Domovy se zvláštním režimem, určený pro osoby důchodového věku se sníženou soběstačností, pokročilou ztrátou paměťových a orientačních schopností, motoricky nestálí a neklidní, jejichž stav vyžaduje trvalou pomoc jiné osoby při péči o vlastní osobu.

Bydlení

Poskytujeme ubytování v jedno, dvou a třílůžkových pokojích, standartně vybavených nábytkem, telefonní, televizní a internetovou přípojkou. Většina pokojů má vlastní sociální zařízení. Celý areál domova je bezbariérově upraven.

Strava

Podáváme stravu racionální, diabetickou a šetřící, případně další dle doporučení lékaře a možností organizace. Stravování nabízíme také seniorům z blízkého okolí.

Pomoc při sebeobsluze

Pracovníci přímé péče uživatele podporují a pomáhají při osobní hygieně, oblékání, pohybu a při dalších činnostech, a to s ohledem na jejich individuální možnosti a schopnosti.

Zaujali jsme Vás?

Pak je potřeba vyplnit žádost, kterou Vám poskytne naše sociální pracovnice po své návštěvě u Vás. Vaši životní situaci poté zhodnotí naše sociální pracovnice dle námi stanovených kritérií a následně budete zařazeni do evidence zájemců naší organizace.

Více informací

Logo
Logo
Logo
Logo
Logo