Přeskočit na obsah
logo Ostrava

Ohlédnutí za květnem na budově D2 aneb naše různorodé aktivity.

Datum publikování: 31.05.2024

Naši klienti se zapojili v „znovuobnovené“ dřevařské dílně do její úpravy a přípravy na další výrobu. Nejprve bylo potřeba zkontrolovat nářadí. A jak jinak ho zkontrolovat než rovnou vyzkoušet. A jak to dopadlo můžete posoudit na fotografiích.

Není hra jako hra, naše klientky zavzpomínaly na mládí a zahrály si hru „Ovce a vlci.“ V této hře jde o to, aby se co nejvíce oveček (černý knoflík) dostalo do ovčince přes vlky (červené knoflíky). A že to není vůbec lehké se nejednou přesvědčila i VČA pracovnice.

Velké oblibě se dlouhodobě se těší „Velké bingo“, které se hraje jednou za měsíc. Výherkyní se tentokrát stala p. Andělka z 5. patra, která získala také našeho „putovního Aloise“. I přesto, že pouze někdo může vyhrát, zahrát si s chutí mohou všichni.

Květen byl rovněž ve znamení osazování mobilních zahrádek, což je vždy krásná práce. Naši klienti se o ně pěkně starají a potěší úplně všechny, ty, kteří chodí na ranní cvičení i ty, kteří jsou imobilní na pokoji.

Osazování zahrádek bylo tentokrát i téma návštěvy studentů v rámci projektu „Most“ dobrovolnického centra Adra. Mezigenerační výměna zkušeností se sázením květin byla veselá a všichni se u toho hezky pobavili. Naši studenti se podělili také o své zážitky, které prožívají každý den ve škole i mimo ni. Se studenty se vždy loučíme s díky a pokaždé se těšíme na další měsíc.

Někteří klienti v našem domově si velmi oblíbili „SenTable“. Je to vlastně takový velký pojízdný počítač s různými aplikacemi na trénování paměti nebo i řešení logických úloh.

Keramická dílna patří rovněž mezi oblíbené aktivity, kde stihneme úplně vše – něco milého vytvořit, popovídat si, zasmát se, zazpívat si..

A v neposlední řadě je to „Naše kavárna“, kde je vždy prostor u dobré kávy a zákusku zavzpomínat na své dětství, popovídat si o všem možném. Tentokrát bylo zajímavé téma „ponožky“, které před tím klientky třídily v hobby dílně, což byl často pěkný oříšek. Navíc přidaly i své úsměvné historky s praním a ztrácením ponožek :-).

Jana, Klára, Renata, Nataliia, VČA