Přeskočit na obsah
logo Ostrava

Ohlédnutí za květnem aneb jak vypadají naše aktivizační činnosti na budově D1.

Datum publikování: 30.05.2024

Ve skupinové aktivizaci klienti zábavnou formou trénují paměť například s pomocí kartiček, a to spojováním obrázku se správným názvem.

Dále probíhá aktivizace imobilních klientů, kteří procvičují jemnou motoriku třeba navlékáním barevných korálků na tkaničku.

Někteří z našich klientů mají rádi rukodělnou a výtvarnou činnost, rádi pracují s různými materiály, tentokráte s krepovým papírem. Krásně slunečné dny nešlo nevyužít k doprovodům klientů do zahrady i s využitím kardio křesla.

VČA Martina

Na 1. patře pravidelně jednou týdně ve čtvrtek probíhá aroma chvilka, kdy je klientům puštěna relaxační hudba, například zvuky přírody. Pustí se aroma lampa s různými druhy vůní (od citrusů, přes eukalyptus až po levanduli). Dále jsou polohované křesla podle toho, jak kterému klientu je to příjemné, někteří raději relaxují v sedě, jiní naopak si chtějí lehnout. Vždy jsou jim nabídnuty malé polštářky a nějaké deky, případně si klienti nosí své. Klienti při poslechu často usnou a spí až do konce, kdy jsou cca po hodině aroma chvilky jemně probouzeni.

Tak jsme si jako každý rok po dlouhé studené zimně vytáhli na balkony u kulturních místnosti naše mobilní zahrádky. Přivezli jsme zahrádky a klienty se pustili do otrhávání suchých a odrostlých rostlinek máty asázení nových rostlinek. V loňském roce jsme měli zasazenou papriku a klienti měli radost, že nám z té malé rostlinky vyšel nějaký plod, a tak jsme se rozhodli že letos těch papriček zasadíme více. Tak uvidíme, jestli rostlinky zvládnou to naše počasí a dají nám i letos nějakou úrodu.

                                                                                                                                                 Simona, VČA

Mezi oblíbenou zábavu 3. patra patří již nemyslitelně sportovní hry, které bývají pravidelně jednou týdně. Procvičujeme svou obratnost a zručnost házením pytlíků na terč, řazením pingpongových míčků do pláta od vajec nebo zapínání knoflíků na čas aj. Účelem této aktivity je příjemně strávit společný čas a ještě přitom procvičit motoriku.

Katka, VČA