Přeskočit na obsah
logo Ostrava

Značka kvality v sociálních službách

Datum publikování: 29.03.2018

Cílem projektu, jehož realizace začala v září 2009, bylo vytvoření systému hodnocení kvality domovů pro seniory, které pomůže uživatelům služeb, jejich blízkým a dalším zájemcům získat relevantní informace o kvalitě, jakou mohou v konkrétním zařízení očekávat.

Jde o jednoduchý systém externí certifikace založený na tzv. „udělování hvězd“.  Poskytuje uživatelům a zájemcům o pobytové sociální služby objektivní hodnocení kvality konkrétního domova pro seniory a motivuje management těchto zařízení ke kontinuálnímu zlepšování kvality poskytovaných služeb. Principem systému je hodnocení kritérií pěti základních oblastí poskytované služby (ubytování, stravování, kultura a volný čas, partnerství, péče) pohledem uživatele, dále transparentnost, dobrovolnost a finanční dostupnost certifikace.

Systém Značka kvality v sociálních službách byl vyvinut Asociací poskytovatelů sociálních služeb ČR a společností Hartmann – Rico společně s odborníky na problematiku péče o seniory a oblast kvality z řady odborných institucí a organizací. Byl pilotně ověřen ve 12 pobytových zařízeních s kapacitou 10–400 lůžek v 6 krajích ČR.

Naše organizace byla zařazena jako pilot do tohoto projektu, byla ohodnocena čtyřmi hvězdami a naśledně jsme recertifikovali stejný počet hvězd. Více informací získáte na webových stránkách Značka kvality v sociálních službách