Přeskočit na obsah
logo Ostrava

XXIV. ROČNÍK FESTIVALU Folklor bez hranic

Datum publikování: 24.08.2022

Dne 18.08.2022 se v našem domově uskutečnil již XXIV. ročník „Festivalu Folklor bez hranic“, jehož pořadateli jsou „Folklor bez hranic Ostrava“, a.s. a „Soubor lidových písní a tanců Hlubina, z.s.“, pod záštitou primátora města Ostravy, Ing. T. Macury.

Letos jsme měli radost nejen pohostit a přivítat, ale užít si vystoupení tohoto festivalu v podání dvou soborů. Prvním z nich byl „Trenčan, folklórny súbor Gymnazia Ľ Štúra Trenčín“ ze Slovenska a druhým „Akademický folklorní soubor Oro“, který k nám přijel až ze Srbska.

Více se o účinkujících souborech na festivalu můžete dozvědět zde.

Počasí nám krásně vyšlo, a tak jsme si mohli všichni užít připravené vystoupen. Klienti měli z celého představení velkou radost a jako překvapení pro všechny diváky byl s největší pravděpodobností „ptačí tanec“, jehož představitelé sklidili od diváků obrovský potlesk a úsměvy na tváři. Vcítění se do rolí „slepiček“ a „kohoutů“ bylo v podání tanečního souboru „Trenčan“ jednoduše dokonalé a originální. Na konci programu se mohli klienti a klientky s celým souborem společně vyfotit.

Určitě doporučujeme podívat se i na facebookové stránky festivalu, kde najdete další fotografie z tohoto dne, a to na: www.facebook.com/folklorbezhranic