logo Ostrava

Sportovní hry seniorů OSTRAVA!!!

Datum publikování: 11.06.2014

Dne 11. 6. 2014 pořádal náš Domov Slunečnice Ostrava ve spolupráci s Charitou Ostrava Sportovní hry seniorů Ostrava!!

Hry byly určeny pro obyvatele pobytových služeb na území města Ostravy (sociální službu DPS). Jejich cílem bylo vzbudit v seniorech soutěživost a zároveň jim připravit den plný zábavy. Akce se uskutečnila za podpory statutárního města Ostrava v rámci projektu Ostrava – Evropské město sportu 2014, hlavního sponzora SCA Hygiene Products sro (Tena) a za podpory dalších sponzorů.

Hry byly koncipovány do 10 jednotlivých soutěží. Všech deset týmů se pustilo se správným zápalem do jednotlivých soutěží. Zázemím pro disciplíny se stal velkolepý prostor naší zahrady. Soutěžilo se např. ve skládání „puzzle“ s motivem radnice Ostravy, běh se štafetovým kolíkem, vědomostní soutěže, soutěže zručnosti – např. věšení sportovních dresů, odemykání kladek atd.

Letošním vítězným týmem byli zástupci Domova Slunovrat. Krásné druhé místo vybojoval náš tým Domova Slunečnice, který byl navíc oceněn cenou za nejlepší dresy. Třetí místo vybojoval Domov Iris. Děkujeme za výbornou reprezentaci všech družstev!

Celý den byl zalitý sluncem, tóny cimbálové muziky, výborné občerstvení, odpolední opékání párků spolu s výbornou organizací celé akce ocenili všichni zúčastnění.