Přeskočit na obsah
logo Ostrava

Pravidla pro návštěvy od 25.10.2021

Datum publikování: 22.10.2021

Vážení rodinní příslušníci a blízcí našich klientů,

určitě sledujete aktuální dění a vývoj epidemiologické situace nejen v ČR, ale i v našem kraji. Z důvodu nynější epidemiologické situace a s ohledem na doporučení Krajského úřadu Moravskoslezského kraje, a především ochrany zdraví našich klientů a zaměstnanců, jsme se rozhodli pro zpřísnění některých pravidel pro uskutečnění návštěv u klienta u nás v domově.

Aktuálně platná opatření pro návštěvy si můžete stáhnout ZDE.

Tímto se ruší Pravidla pro návštěvy ze dne 13. 08. 2021. Všechna pravidla týkající se koronaviru COVID – 19 jsou průběžně aktualizována a zvěřejňována v záložce „AKTUALITY“ a současně i v záložce „PRO VEŘEJNOST/ KORONAVIR“.

Výjimky z návštěv jsou povoleny ze dvou důvodů:

  1. Špatný psychický stav klienta – návštěva musí mít platný negativní test na COVID – 19, být očkovaná nebo se prokázat proděláním nemoci v posledních 180 dnech. Na recepci si změří teplotu a odevzdá vyplněné „Čestné prohlášení“. Návštěva po celou dobu dodržuje platná hygienická pravidla.
  2. Klient v terminálním stavu – návštěva musí vyplnit na recepci „Čestné prohlášení“ a změřit si teplotu – viz. výše. O udělení výjimky z návštěv rozhoduje vedoucí sociálně – zdravotního útvaru.

Žádáme všechny návštěvníky o pochopení současné situace a nastavení těchto pravidel. Dále prosíme o shovívavost a respektování všech nastavených pravidel. Děkujeme za Vaše pochopení a spolupráci při zvládnutí tohoto období.

Ing. Radek Baran, v. r.

ředitel organizace