Přeskočit na obsah
logo Ostrava

Mobilní zahrádky

Datum publikování: 21.05.2021

Každé jaro se naše klientky pravidelně schází a zasazují květiny a bylinky, které věstí, že jaro už je za dveřmi. V den, kdy se naše klientky sešly v zimní zahradě, počasí sice nepřipomínalo jaro, ale to nikomu neubralo na vynikající náladě.

Volnočasová pracovnice měla připravené sazenice primulí, pažitky a dalších rostlin. Klientky si pomocí lopatky (ruční rýček) připravily místo v hlíně a začaly jednotlivé květiny sázet do úhledných řádků.  

Při sázení si klientky společně povídaly a vyměňovaly bohaté zkušenosti ohledně pěstování různých druhů květin a plodin. Jakmile měly primule a bylinky zasazené, následovalo povídání s volnočasovou pracovnicí o zahradničení, pěstování, starosti o jednotlivé druhy květin, kdo pěstoval zvláštní druhy květin doma atd.

Starost o zimní zahrádku je mezi klienty moc oblíbená, jelikož mnoho klientů řadí zahradničení mezi své nejoblíbenější koníčky a jak je na poslední fotografii vidět, „hrabání se“ v hlíně a čas strávený zahradničením dobíjí baterky a bezesporu zlepšuje náladu.