Přeskočit na obsah
logo Ostrava

Informace k návštěvám od 05.12.2020 (Aktualizováno)

Datum publikování: 02.12.2020

Vážení rodinní příslušníci,
i přesto, že od soboty 5.12. jsou za určitých podmínek vládou povoleny návštěvy v zařízeních sociálních služeb, vezměte prosím na vědomí, že vzhledem k výskytu onemocnění Covid-19 v našem domově v minulých měsících, platí i nadále zákaz návštěv, vydaný na základě ROZHODNUTÍ Krajské hygienické stanice Ostrava (KHS) ze dne 7.10.2020. Čekáme na ukončení tohoto rozhodnutí – karantény, jejíž ukončení se počítá od data posledního uzdraveného klienta.

V případě dalších informací z KHS, Vás budeme průběžně informovat na našich webových stránkách.

Dne 3.12.2020 přikládáme Doporučený postup č. 17/MPSV týkající se možnosti návštěv od 5.12.2020. Dokument ZDE.

V sociálních zařízeních, kde byla zhoršená epidemiologická situace se postupuje dle aktuální situace a dle pokynů místně příslušného orgánu ochrany veřejného zdraví (viz. „Úvod“ výše zmíněného dokumentu).

Nové informace ze 04.12.

Dle posledních informací z KHS bychom měli příští týden obdržet datovou schránkou nové rozhodnutí o zrušení karantény. Objednávkový systém pravděpodobně spustíme od středy 09.12., s upřesňujícími informacemi pro návštěvy. Uvědomujeme si, že klientům i Vám chybí osobní kontakt s rodinou a děláme maximum pro to, aby byly návštěvy povoleny co nejdříve.

Nové Informace ze 04.12. II.

Právě jsme obdrželi informaci o zrušení rozhodnutí KHS o zákazu návštěv v našem domově z důvodu epidemiologického výskytu onemocnění COVID-19.

Z těchto důvodu připravujeme od  pondělí 07.12.2020, v odpoledních hodinách, spuštění objednávkového systému tak, jak jste byli zvyklí již v létě.

Objednávat se můžete u sociálních pracovnic od pondělí 13:00, a v dalších dnech během jejich pracovní doby nebo zasláním e-mailu na jejich adresu. Podmínky návštěv zpracováváme dle  Doporučeného postupu MPSV č. 17. Nyní zajišťujeme testovací týmy z řad našich zaměstnanců, aby jste měli možnost bezplatného testování přímo u nás v domově.

Pro návštěvy klientů budovy D1 bude k dispozici místnost rozdělená plexisklem, vybavená dorozumívacím zařízením. Pro budovu D2 bohužel nelze tuto místnost zřídit z technických důvodů.

Dále uvádíme odkaz na ČT 1 Studio 6, kde prezident APSS ČR, hovoří o návštěvách v domovech pro seniory a o případné možnosti návštěv klientů doma v době vánočních svátků.

Děkujeme za pochopení.

Ing. Radek Baran
ředitel